Dokunduklarımız

Koza ve Koza´da katıldığınız çalışmalar, hayatınıza, kabinize ve ruhunuza nasıl dokundu?


Hislerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 'a mail atın.

"Bedenimi seviyorum uygulamasını yapmaya başladığımda başlarda çok saçma gelmişti çünkü ayak parmaklarımı seviyorum diye bir cümle daha once hiç kurmamıştım :) ve uygulamanın sonuna gelemeden genelde uyuyakalıyordum. Zamanla bünyem alıştı, sabahları ve akşamları günde 2 kez yapmaya başladım, etrafımdaki insanlar auramın değiştiğini söylediğinde ve aylarca uğraşıp veremediğim radikal üç kilomu iki hafta içinde verdiğimde uygulamanın ne kadar işe yaradığını fark ettim. Eskisi gibi bedenime kötü yiyecekler almıyorum artık, gerçekten canım istemiyor, bunu bilinçli bir şekilde baskı altında diyet yapmalıyım bedenimi sevmeliyim şeklinde de yapmadım üstelik. Bedenimi sevmeye başladığım için ona şefkatli davranmaya ihtiyaçlarını fark etmeye başladım, kilo verdim, cildim parladı, duruşum değişti.

Bu uygulamayı herkese tavsiye ediyorum. 
Sevgiler."

Burcu

"Koza Dönüşüm'de ilk kez bir çalışmaya katıldım. Hande'nin samimiyeti merkezine yansımış, çalışma arkadaşlarının misafirperverlikleri ve güleryüzleri ile kendinizi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. Rahim temizliği ve kutlamayla yaptığım yolculukta; kadın olmanın hazzı, yaratıcı gücü, bereketini tekrar keşfederken arınmanın getirdiği huzurla doldum. Geçmişle olan bağlantılarımız ve ortaya çıkan enerji çok etkileyici idi. Bu tip deneyimleri anlatmak yerine yaşamak gerekiyor. Bence siz de durmayın kendiniz için iyi bir şey yapın ve fırsat yaratarak deneyin. Birbirine yabancı bakan gözlerle başlayan çalışmadan, ne kadar güçlü bir enerji alanı oluştuğunu ancak deneyimleyebiliyor insan. Ben bu çalışmayı 'şükür' diyerek tamamladım. Şifası hepimize olsun. Hande'cim çok teşekkür ederim bu fırsatı bizlerle paylaştığın için. Sevgiler."
Tutku İlik

"Aslında genelde şükürcü ve hamdçı bir toplumuz ama egzersizi yaparken şunu fark ettim; bu sözler normal hayatta havada kalıyor. Sanki ne yapalım buna da şükür gibi bir geçiştirme hali var. O da beterinden korunmaya sığınma çabası tamamen. Uygulamayı yaparken insan kendine şevkat duyuyor, içten gelen sevgiyi sunma, saygı duyma hali oluşuyor. Hani hep başkalarını suçlarken bana ilgi göstermiyor, sevmiyor derken burada kendinle ne kadar ilgili olduğunu fark ediyorsun. Kibre bürünmeden varoluşa aşık olmuş insanlar dünyanın enerjisini dengeliyor bence. Uygulamanın çok faydasını gördüm Teşekkürler." Pınar O.

"Biser Hoca, kadın bedeninde bile ne kadar güçlü olunabileceğini, bedeni doğru kullanırsanız muazzam estetik ve güçlü olduğunu gösterdi. Bedenimin kendini savunamayacak kadar kırılgan ve güçsüz olduğunu sanırdım kesinlikle değilmiş.
Çok güzel zamanlar geçirdim geçen kış... özellikle ders bitiminde duruş bozukluklarımızı düzeltmek için yaptığı hareketleri anmadan olmaz.

Keyifli ve biraz da yaptığım spor işime yarasın, bu bedende sağlam, güçlü olsun diyorsanız, e ama sıkıcı da olmasın diyorsanız Biser Hoca'yla Tai Chi dersleri süper bir seçim olur. Bu sene biraz yoğunum seneye belki yeniden devam edebilirim.

Kendisi de çok dost canlısı, pozitif enerji yayan, gözleri muzip bir çocuğu anımsatan harika bir insan.
Geçen sene için can-ı gönülden teşekkür ediyorum."

Sema Yılmaz

"Mistik Dans

Katıldığım bir eğitim sonucunda şifalı bir dans yapmam gerektiği konusunda bilgi aldıktan sonra "Böyle bir dans var mı ki?" derken google'dan yaptığım araştırma sonucu Koza Dönüşüm ve Özgürleşme kurumunun sahibi Mistik Dans hocası Hande Arabacıoğlu'yla tanıştım ve bir ders katıldığım tanıtım sonrası iki dönemdir devam ettiğim Mistik Dans serüveni başlamış oldu.

Mistik Dans, farkındalık yolunda diğer yöntemlerde olduğu gibi kuralları olmayan, her hafta yeni bir konuyla kendimle yüzleştiğim, fiziken eğlendiğim, ruhen huzur bulduğum, stresten uzaklaşma, arınma yöntemi, farkındalık yolu oldu. Kısaca Mistik Dans benim için geliştiğim, farkındalıklarımın artığı bir ışık yolu oldu ve olmaya da devam ediyor. Ayrıca Koza da benim için ruhumun huzur bulduğu yer oldu.

Kalp Detoksu

Kalp detoksu, benim için çocukluk yıllarında unuttuğum kalbimi, dolayısıyla kendimi bulma yolunda dans ile birleşerek atılan ilk tohumlar ve atılan tohumların büyümesi için yapılan her bir çalışma... Benim için çok kıymetli  bir deneyimdi. Eğitimin başında ve sonundaki farkı görmek için bile bu eğitime katılmaya değermiş çünkü eğitim başındaki ile sonundaki beni görmek müthişti. Ve bu eğitime aylar sonra ikinci defa katıldığımda, ilk eğitim sonunda hissettiğim değişim, sevindirici şekilde devam ediyordu ve bu sefer sıra başka çalılardaydı.

Doğal Görme Semineri - Bates Metodu

Gözlük numaram yaklaşık 15 yıldır 3.25 ile 3.50 arasındaydı. Bu eğitime katıldıktan sonra egzersizlerle birlikte önce lens alışkanlığımı bıraktım ve bir ay gibi kısa sürede gözlük numaram bir numara düştü ve aslında daha da düşük bir numaralı gözlükle bile görebildiğimi fark ettim. Şu an 1.00 numara ya da zaman zaman 1.50 numaralı gözlüklerle hayatıma devam ediyorum. Bu yıl ilk kez lensi kullanmadan denize girme zevkini tattım. Bu iş çok kolay egzersizlerle bu kadar basitmiş. Egzersizleri yaptığın sürece düzelmeyecek numara olmayacağını bu eğitimle anladım."

Münevver

Yukarı