"Öncelikle iyi ki Koza'yı ve Hande'yi tanımışım, iyi ki varsınız demek istiyorum. Öyle bir dönemde tanıdım ki, Hande'nin de dediği gibi 'öğrenci hazır olduğunda öğretmen gelirmiş' sözü bana uygun bir söz oldu.

Kalp Detoksu idi ilk çalışma ve tanışma. Bu çalışma ile kalbimdeki kötülükleri gördüm ve senelerdir kimseyi sevmediğimi, seviyorum sandığımı ve kendimi kandırdığımı gördüm. Kalbim dikenlerle ve sararmış otlarla dolu idi. Bunları temizleyip sevgiye dönüştürdük, sonrasında kalben sevgi ve gerçek sevgiyi öğrendim. Bambaşka oldu hayatım. Sevmek çok güzel bir şey, gerçekten sevmek ve kendini kandırmadan sevmek, yaşamak lazım, anlatmak çok zor oluyor.

Sonra Mistik Dans... Bambaşka bir çalışma, her hafta farklı heyecan. Kendinle ilgili keşfettiğimiz farklı duygular, en güzeli özgürce dans edebilmek ve daha da önemlisi dişiliğimizi keşfedebilmek ve herşeyimize yansıması, giyimimize, duruşumuza, davranışımıza. Çok eğlenceli haftalar yaşadık, gerçekten yaşanılması gerekiyor, anlatılacak çok şey var ama her insanda farklı olduğuna inanıyorum. Ben bir nebze olsun kendimle ilgili durumları anlatmaya çalıştım.

Bedenimi Seviyorum uygulaması... Bugün heyecanlı bir şekilde hemen aldım ve hemen yaptım. Eline diline yüreğine emeğine sağlık öncelikle. Bu çalışmada bana bedenimi sevmeyi hatırlattın ve vücudumun belirli kesimlerinde, ayak tabanlarımda, avuç içlerimde, parmaklarımda, boğazımda ısınmalar hissettim. Sanki enerji geçişleri vardı. Bacaklarım hariç bedenimdeki diğer yerlerin çok güzel olduğunu hissettim. Bir kaç kere daha yapacağım bu çalışmayı, bu ilk çalışma idi...
 
Hande'cim sana ve Koza'ya tekrar çok çok teşekkür ederim."

Havva Özbek

Yukarı