Tüm etkinlikleri görmek için lütfen sayfayı aşağıya kaydırınız.

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme Atölyesi'nde katılımcılar görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir.

Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri imgesel araçlar sunacaktır. Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak.

Tarih ve saatler:
8-9 Ağustos 2020
Cumartesi : 10.00-12.00, 14.00-15.30
Pazar: 10.00-12.00, 14.00-16.00
Toplam 7,5 saattir.

Yer: Bulunduğunuz yerden, Zoom üzerinden.
Eğitmen: Gülay Ertekin

Katılım, atölyenin verimliliği açısından 6 kişi ile sınırlıdır.

Not: Eğitim kitapçığı, katılımcılara e-posta ile yollanacaktır.

Bilgi ve kayıt için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'den iletişime geçin.

Merhabalar,

30 Nisan 2020 Perşembe günü, Koza'nın 9. yılını, hep birlikte instagram üzerinden canlı yayınlarla kutluyoruz!

Kendi kozalarımızda olduğumuz bugünlerde, birbirinden değerli eğitmenlerimizle;

- Yaşam Koçluğu,
- Enerji Arınma ve Reiki,
- Nefes ve Yoga,
- Tai Chi ve Çigong,
- Ses Meditasyonu,
- Doğal Görme ve Görmeyi İyileştirme,
- Hareket, Evde Antrenman, Bedenlerimiz ve Yaşam

üzerine keyifli sohbetler ederek, canlı yayında fırsat oldukça tadımlık uygulamalar yaparak sizler için de bilgilendirici ve ilham verici bir gün olmasını amaçlıyoruz. Canlı yayın, kurucumuz Hande Arabacıoğlu'nun @handekoza instagram hesabı üzerinden yapılacaktır.

Program akışı şöyle olacaktır:

11.15 Hande Arabacıoğlu ile Canlı Yayın Başlıyor
11.30 Hakan Arabacıoğlu - Yaşam Koçu
12.00 Neylan Ayel - Enerji Arınma / Reiki Uzmanı
13.00 Selin Koldaş Denli - Nefes ve Yoga Eğitmeni
13.30 Tarık Tekman - Tai Chi ve Çigong Eğitmeni
14.00 Cenk Güçbilmez & Nihal Demir - Ses Meditasyonu Eğitmeni & Nefes Teknikleri Koçu
16.00 Gülay Ertekin - Doğal Görme ve Tai Chi Eğitmeni
16.30 Soner Özsu - Hareket ve Antrenman Bilimi Uzmanı

İyi ki doğdu Koza, iyi ki birlikte dönüşüyoruz!
Daha pek çok konuda dönüşüp özgürleşeceğimiz nice yıllara.

Sevgiyle.

Kalbinizin ferahlamaya mı ihtiyacı var? Yaşamınızdaki sevgiyi ve umudu çoğaltmayı mı arzuluyorsunuz?

Kalp Detoksu ile kalbinize ördüğünüz duvarları yıkın, kalp kırıklıklarınızı temizleyin, aşk yaralarınızı iyileştirin. Kalbinize sağlıklı tohumlar ekerek onu sevgi, huzur, neşe ve umutla beslemek için, bu özel çalışmayı kaçırmayın!

Yeni yılda, kalbinizde tertemiz, yepyeni bir bahçe yaratın. Geçmişten gelen ve sizi yoran duyguları bırakarak yerlerine daha sağlıklı ve canlandırıcı tohumlar ekin. Ömrünüzü daha çok sevgi, mutluluk, huzur ve şükürle doldurun. 

Kalp Detoksu nedir?

Kalp detoksu, bugüne kadar kalbinizde yer tutmasına izin verdiğiniz öfke, kızgınlık, kırgınlık, bağışlayamadıklarınız, aşk acısı gibi birikimlerin temizlenmesine yardımcı olur ve kalbinizin ferahlamasını sağlar. Kalbinize ördüğünüz duvarların yerine, sağlıklı sınırlar koymanızı sağlar.

Kendinizi sevgiyi verip almaya kapatan bu duygulardan arındığınızda kalbiniz rahat bir nefes alır. Yaşamınız açılmaya, içinizdeki sevgi önce kendinizi sonra etrafınızı sarmaya başlar. Siz de sevgiyle dolmaya ve sevgiyi yaymaya başlarsınız.(Devamı için Devamını Oku'ya tıklayın.)

Her hafta farklı meditasyon tekniklerinin öğretileceği bu buluşmalar, yüksek bilinçte yaşamı hayata geçirmeyi, yeni perspektifler edinmeyi kolaylaştırma amacını güdüyor.
 
Her buluşmanın sonunda yapılacak olan sohbette, günlük hayatta zorlandığınız konuları nasıl yüksek bilinç ve farkındalıkla ele alabileceğinize ve sorularınıza yer verilecek. Buluşmadan ayrıca, katılımcıların her biri için çekilecek olan tarot kartıyla, o haftanın size özel mesajını almış olarak ayrılacaksınız.

Meditasyon buluşmaları her seviyeden katılımcıya açıktır. En geç bir gün önce kaydınızı yaptırmanız ve rahat kıyafetlerle gelmeniz rica olunur.

Her Perşembe saat 19.30’da.
Süre: 2 saat
Ücret: KDV dahil 160 TL
Rehber: Neylan Ayel

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için yeterli oksijen girişini sağlayacak pratiklerle birebir farkındalık oluşmaya, değişim hissedilmeye başlanır.

Özellikle oturarak çalışan ve sürekli seyahat eden kişilerin sürekli yorgun hissetmeleri, zaman zaman sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden en önemlisi yetersiz oksijendir. Uyku sisteminde sorun, bağışıklık sisteminde zayıflama olabilir. Tüm organların doğru ve yeterli beslenmesi, verimlilik sürelerinin artması doğru nefes kullanımıyla sağlanmaktadır.

Doğru ve rahat nefes alış-verişi, kullanımı ve teknikleriyle yaşam kalitesi artacaktır.

Bu uygulamayla, nefes-beden bütünlüğü içinde; nefesi farketme, nefesle yeniden tanışma, duyguların yön verdiği farklı nefes kullanımları ve nefesi ihtiyacımıza göre dönüştürme pratikleriyle yeni keşifler sunulmaktadır.

Çalışmada konular ve pratik içeriği;

Kasların bütüncül yapısı, bağı ve nefesin beden parçaları arasında rahat yolculuğu içinde bedeni koordinasyon içinde hareketlendirme, esnetme, uzatma, sağlıklı omurga ve duruş,

Nefese alan açma, nefes-beden ve nefes-zihin bağı,

Diyafram kası kullanımı, etkisi ve tüm kasların güçlendirilmesinin nefes alış-verişi üzerinde önemi,

Sağlıklı omurga için doğru ve etkili nefes kullanımı,

Sempatik ve parasempatik
sistem ve dengesi üzerinde nefesin etkisi; buna bağlı olarak, sakinlik, gevşeme ve düşüncelere olumlu yansıması,

Diyafram kasının timüs bezi uzerinde rolü, gülme ve pozitif enerji akışı üzerinde etkisi,

Nefes alışkanlıkları, nefes tutma ve etkisi,

Nefes alış-verişinde burun kanalları kullanımı ve önemi,

Nefes teknikleri ve nefes tekniklerini günlük yaşama taşıyabilmek için kullanımlar,

Sosyal ortamda, stresli ortamlarda, toplantı sırasında, uykudan önce, güne enerjik başlamak için farklı nefes kullanımları.

Nefes kullanımı; birçok sağlık problemlerinde olduğu gibi; kilo, bağışıklık sistemi, bedenin uyumu, panik atak ve anksiyete gibi belli başlı sorunlara karşı etkilidir.

Kimler katılabilir?

Çalışma herkese açıktır. Herhangi bir sağlık problemi ve özel bir durum varsa uygulama öncesinde eğitmene bilgilendirme yapılmalıdır.

Eğitmen: Selin Koldaş Denli

Tarih ve saat: 28 Mart 2020, saat: 15.00

Süre 1,5 saat.

Ücret: 120 TL (KDV Dahil).

Selin Koldaş Denli Kimdir? (Lütfen Devamını Oku'ya basın)

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme'ye Giriş atölyesinde katılımcılar görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir. Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri imgesel araçlar sunacaktır. Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak. Daha kronik görme kusurları olanlar için derinleştirme atölyeleri duyurulacaktır.

Tarih ve saat: 8 Mart 2020, saat: 11.00-14.00 arası
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi
Eğitmen: Gülay Ertekin
Atölye katılım ücreti 370 TL'dir (KDV dahil).

Not: Ücrete kitapçık ve atölyede kullanılan diğer malzemeler dahildir.

"Dans, ruhun dilidir; içimizdeki gizemi ortaya çıkartan, Evrenle bizi birleştiren. Kendini ifade ve kendini keşfetmenin hareket eden halidir. Mistik Dans, arayışta olan bir modern çağ kadınına; iç ışığını yeniden canlandırmak ve İlahi Olanı varoluşa taşımak üzere dansı, birçok güzel ve güçlü araçtan biri olarak kucaklaması için bir pencere açmaya gayret eder.

Mistik Dans, düzenli teknik dans eğitiminin bittiği yerde başlar. İçten dışa dans etmekle ilgilidir."

Sevgili Kadınlar,

Mistik Dans ile bedeninizi, kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakın. Zihniniz de tüm bunlarla birlikte özgürleşmeye başladıkça 'yapma ve düşünme hali'nden 'olma ve hissetme hali'ne geçmeyi deneyimleyeceksiniz. Dişiliğinizi, teslimiyeti keşfederken, kendinizce dans etmenin keyfini yaşayacaksınız.

“Mistik Dans nedir bilmiyorum, yapabilir miyim?”
“Ben dans etmeyi beceremem ki!”
“Ben çok kontrolcü biriyim kendimi bırakamam.”
“Başkalarının yanında dans edemem.” gibi endişeleriniz varsa, katıldıktan sonra bunların ne kadar yersiz olduğunu deneyimleyecek ve kalıplarınızı birer birer bırakarak kendinize yaklaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu içinde hissedeceksiniz.

Mistik Dans Deneyiminde Neler Olacak?
• Ritüellerle hayatınıza küçük dokunuşlar yapmayı hatırlama - Hazırlanma
• Mistik Dans buluşmasına hoş geldiniz - Tanışma
• Bedeninizi ve içinizdeki dişiyi canlandırma - Isınma egzersizleri
• Aşkla dans ederken ruhunuzdan gelen dansa izin verme – İçindeki mistik dansçı ile tanışma
• Görünenin ötesinde görünenlere bakma ve hediyelerini görme - Transfigürasyon
• Kalbinizdeki ışığı yükseltme dansı - Mumlarla ve akışın içinde bize açılanlarla dans edeceğiz.
• Ve tabii ki günün bize getireceği sürprizleri deneyimleyeceğiz...

Mistik Dans’ın Bana Ne Faydası Olacak? Bu Etkinliğe Neden Katılayım? (Lütfen Devamını Oku'ya Tıklayın.)

Yaşamın içinde 'bizi negatif etkileyen olaylar' oldukça stresimiz artıyor. Çoğu zaman bedenimizin içinde kendimizi ne kadar kastığımızı fark etmiyoruz bile. Düşüncelerimizin nasıl hep negatifte kaldığını da.

Bir de üzerine günlük koşuşturmacalarımız binince, düşüncelerimizin, alışkanlıklarımızın bizi, bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu nasıl etkilediğini ve yorduğunu da fark etmiyoruz çoğu zaman. Ancak bu döngü devam ettikçe, kendimize bakmayı unuttuğumuz süre arttıkça, hayatımızda ya bir sıkıntı, rahatsızlık ya da mutsuzluk ve huzursuzluk olarak kendini gösteriyor.

• Gerginlik hayatınızın normali mi oldu?
• Kendinizi kasıyor ve nasıl rahatlayacağınızı bilmiyor musunuz?
• Omuzlarınız, boynunuz ve başınız genellikle ağrıyor mu?
• Sinirli ve asık suratlı mı geziyorsunuz? Hayattan keyif alamıyor musunuz?
• İçinizin sıkıştığınızı hissediyor ve alanınızı genişletmek mi istiyorsunuz?
• İş yoğunluğunuz da sizi zorluyor ve zihniniz hep yapacağınız işlerle dolu, bazen uyku bile uyuyamıyor musunuz?

" Bu çalışmada yıllar içinde kendi iç huzurumu bulmak için deneyimlediğim, bildiğim ve benimle birlikte pek çok kişiye iyi gelen bazı uygulamaları sizinle paylaşacağım. Hayatınızda rahatlığa, mutluluğa, huzura daha çok yer açmak için bu çalışmayı kaçırmayın! "
Hande Arabacıoğlu

Uygulamalı Paylaşımların Ana Başlıkları: (Devamını Okumak İçin: Devamını Oku'ya Tıklayın)

Kalbinizin ferahlamaya mı ihtiyacı var? Yaşamınızdaki sevgiyi ve umudu çoğaltmayı mı arzuluyorsunuz?

Kalp Detoksu ile kalbinize ördüğünüz duvarları yıkın, kalp kırıklıklarınızı temizleyin, aşk yaralarınızı iyileştirin. Kalbinize sağlıklı tohumlar ekerek onu sevgi, huzur, neşe ve umutla beslemek için, bu özel çalışmayı kaçırmayın!

Yeni yılda, kalbinizde tertemiz, yepyeni bir bahçe yaratın. Geçmişten gelen ve sizi yoran duyguları bırakarak yerlerine daha sağlıklı ve canlandırıcı tohumlar ekin. Ömrünüzü daha çok sevgi, mutluluk, huzur ve şükürle doldurun. 

Kalp Detoksu nedir?

Kalp detoksu, bugüne kadar kalbinizde yer tutmasına izin verdiğiniz öfke, kızgınlık, kırgınlık, bağışlayamadıklarınız, aşk acısı gibi birikimlerin temizlenmesine yardımcı olur ve kalbinizin ferahlamasını sağlar. Kalbinize ördüğünüz duvarların yerine, sağlıklı sınırlar koymanızı sağlar.

Kendinizi sevgiyi verip almaya kapatan bu duygulardan arındığınızda kalbiniz rahat bir nefes alır. Yaşamınız açılmaya, içinizdeki sevgi önce kendinizi sonra etrafınızı sarmaya başlar. Siz de sevgiyle dolmaya ve sevgiyi yaymaya başlarsınız.(Devamı için Devamını Oku'ya tıklayın.)

Çigong (Chi Kung veya Qigong diye de yazılır), ağaç duruşları ve farkındalıkla yapılan hareketlerle sağlığı güçlendirip uykusuzluk, yorgunluk ve ağrıları azaltan, huzur, güç, enerji ve dayanıklılığı arttıran bir yaşam enerjisi egzersizidir.

Ağaç Duruşları Çigong'u (Zhan Zhuang Qigong)

Ağaç Duruşları (Zhan Zhuang), enerji toplamak ve vücudun enerji merkezlerini canlandırmak için en etkili çalışmadır. Ağaç duruşları ayakta yapılsa da bedensel engel, ağır hastalık gibi durumlarda oturarak veya yatarak da yapılabilir.

Bu duruşlarda metabolizma hızlanır, solunum derinleşir, zihin gevşer ve beden güçlenir. Ağaç Duruşları Çigong'u aynı zamanda çok sayıda hareketli egzersizi de içerir.

Tüm eğitimlere, önceki modüllere katılmayan ve Çigong tecrübesi olmayanlar da dahil herkes katılabilir.


Ağaç Duruşları Çigong'u Modül 6

19 Ocak 2020 Pazar 10:00-13:00

Eğitmen: Tarık Tekman

Ücret: Modül başına 235 TL (KDV dahil). Cumartesi Tai Chi eğitimine katılanlar için Pazar Çigong dersi 235 TL yerine 120 TL'dir.

Kayıt için lütfen iletişime geçin: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya 02163557509.

Yukarı