Tüm etkinlikleri görmek için lütfen sayfayı aşağıya kaydırınız.

Sevgili Kozaseverler,

Sizlere heyecanlı haberlerimiz var! 😊
Tıpkı hayatın ve bizlerin dönüştüğü gibi Koza da dönüşüyor.

10 yıldır Selamiçeşme'de, sıcacık yuvasında bulunan Koza, mekanından özgürleşip artık online olarak, siz neredeyseniz orada kalplerinizi ısıtmaya devam edecek.

Online olarak yapacağımız etkinlikler sayesinde, sadece İstanbul'da yaşayanların değil, Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında yaşayan pek çok kişinin kalbine ve ruhuna dokunmayı sürdürebilecek. Bizlerle dilediğiniz zaman This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.e-posta adresi üzerinden haberleşebilirsiniz.

Bu zamana kadar Koza'ya gelerek bu alanı şenlendiren, canlandıran ve yaşatan tüm kalplere teşekkür ederiz. 🙏

Biz birlikte Koza'yı büyüttük, Koza da bizi büyüttü, dönüştürdü. Şimdi özgürleşme, yenilenme ve aydınlığı çoğaltma zamanı!

Bir Doğal Görme Tanıtım Sohbetimizle daha sizlerleyiz. Bu kez 25 Nisan Pazar günü, saat 15.00'te Zoom üzerinden buluşuyor, sevgili Gülay Ertekin rehberliğinde görme ve gözleri iyileştirmek ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor, aynı zamanda gözler için en zararlı 5 şeyin ne olduğundan bahsediyoruz.

Bu buluşma ücretsizdir. Sınırlı kontenjan olduğu için kayıt yaptırmanız gereklidir. Bunun için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 'a mail gönderin.

Net görüşlü günlere. 💚

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme Atölyesi'nde katılımcılar görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir.

Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri araçlar sunacaktır. Eğitim her görme kusuru olanlara açıktır (yakın/uzak/astigmatizma vs). Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak.

Tarih ve saatler:

06.02.2021 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 Temel Gevşeme

13.02.2021 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00, Hareket ve Görme

20.02.2021 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00, Füzyon ve Okuma

27.02.2021 Cumartesi 11.00-13.00 Tekrar

Seanslardan birinde Nefes Terapisti ve Psikolog Sevde Ezgin, 'görme odaklı' bir nefes seansı yaptıracaktır.

"Nefes kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bir bütünlük sağlayarak kişinin şifalanmasını sağlar.

Nefes sistemimiz nasılsa hayatımızı da o şekilde yaşarız. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler varsa işe nefes sisteminizi dönüştürmekle başlayabilirsiniz. Çünkü nefesiniz dönüşür, hayatınız dönüşür."
Sevde Ezgin

Ücreti: Doğal Görme Atölye ücreti 1150₺. Görme Odaklı Nefes Seansı 250₺'dir. Her ikisine de katılmak isteyenler doğrudan 1400₺ olarak ödeyebilir.

Yer: Bulunduğunuz yerden, Zoom üzerinden.

Eğitmen: gGüay Ertekin
Nefes Terapisti: Psk. Sevde Ezgin

Bilgi ve kayıt için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 'dan iletişime geçin.

Not: Eğitim kitapçığı, katılımcılara kayıt sonrasında e-posta ile yollanacaktır.

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme Atölyesi'nde katılımcılar, görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir.

Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri imgesel araçlar sunacaktır. Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak.

Tarih ve saatler:

12.12.2020 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 Temel Gevşeme

19.12.2020 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00, Hareket ve Görme

26.12.2020 Cumartesi 11.00-13.00 ve 14.00-16.00, Füzyon 

Ücreti: 970₺. 7 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar kayıt yaptıranlara %25 indirim uygulanacaktır.

Ayrıca seanslardan birinde konuk eğitmen olarak Sevde Ezgin, 'görme odaklı' bir nefes seansı yaptıracaktır.

Yer: Bulunduğunuz yerden, Zoom üzerinden.

Eğitmen: Gülay Ertekin

Bilgi ve kayıt için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ya da DM'den iletişime geçin.

Not: Eğitim kitapçığı, katılımcılara e-posta ile yollanacaktır.

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme Atölyesi'nde katılımcılar görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir.

Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri imgesel araçlar sunacaktır. Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak.

Tarih ve saatler:
8-9 Ağustos 2020
Cumartesi : 10.00-12.00, 14.00-15.30
Pazar: 10.00-12.00, 14.00-16.00
Toplam 7,5 saattir.

Yer: Bulunduğunuz yerden, Zoom üzerinden.
Eğitmen: Gülay Ertekin

Katılım, atölyenin verimliliği açısından 6 kişi ile sınırlıdır.

Not: Eğitim kitapçığı, katılımcılara e-posta ile yollanacaktır.

Bilgi ve kayıt için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'den iletişime geçin.

Merhabalar,

30 Nisan 2020 Perşembe günü, Koza'nın 9. yılını, hep birlikte instagram üzerinden canlı yayınlarla kutluyoruz!

Kendi kozalarımızda olduğumuz bugünlerde, birbirinden değerli eğitmenlerimizle;

- Yaşam Koçluğu,
- Enerji Arınma ve Reiki,
- Nefes ve Yoga,
- Tai Chi ve Çigong,
- Ses Meditasyonu,
- Doğal Görme ve Görmeyi İyileştirme,
- Hareket, Evde Antrenman, Bedenlerimiz ve Yaşam

üzerine keyifli sohbetler ederek, canlı yayında fırsat oldukça tadımlık uygulamalar yaparak sizler için de bilgilendirici ve ilham verici bir gün olmasını amaçlıyoruz. Canlı yayın, kurucumuz Hande Arabacıoğlu'nun @handekoza instagram hesabı üzerinden yapılacaktır.

Program akışı şöyle olacaktır:

11.15 Hande Arabacıoğlu ile Canlı Yayın Başlıyor
11.30 Hakan Arabacıoğlu - Yaşam Koçu
12.00 Neylan Ayel - Enerji Arınma / Reiki Uzmanı
13.00 Selin Koldaş Denli - Nefes ve Yoga Eğitmeni
13.30 Tarık Tekman - Tai Chi ve Çigong Eğitmeni
14.00 Cenk Güçbilmez & Nihal Demir - Ses Meditasyonu Eğitmeni & Nefes Teknikleri Koçu
16.00 Gülay Ertekin - Doğal Görme ve Tai Chi Eğitmeni
16.30 Soner Özsu - Hareket ve Antrenman Bilimi Uzmanı

İyi ki doğdu Koza, iyi ki birlikte dönüşüyoruz!
Daha pek çok konuda dönüşüp özgürleşeceğimiz nice yıllara.

Sevgiyle.

Kalbinizin ferahlamaya mı ihtiyacı var? Yaşamınızdaki sevgiyi ve umudu çoğaltmayı mı arzuluyorsunuz?

Kalp Detoksu ile kalbinize ördüğünüz duvarları yıkın, kalp kırıklıklarınızı temizleyin, aşk yaralarınızı iyileştirin. Kalbinize sağlıklı tohumlar ekerek onu sevgi, huzur, neşe ve umutla beslemek için, bu özel çalışmayı kaçırmayın!

Yeni yılda, kalbinizde tertemiz, yepyeni bir bahçe yaratın. Geçmişten gelen ve sizi yoran duyguları bırakarak yerlerine daha sağlıklı ve canlandırıcı tohumlar ekin. Ömrünüzü daha çok sevgi, mutluluk, huzur ve şükürle doldurun. 

Kalp Detoksu nedir?

Kalp detoksu, bugüne kadar kalbinizde yer tutmasına izin verdiğiniz öfke, kızgınlık, kırgınlık, bağışlayamadıklarınız, aşk acısı gibi birikimlerin temizlenmesine yardımcı olur ve kalbinizin ferahlamasını sağlar. Kalbinize ördüğünüz duvarların yerine, sağlıklı sınırlar koymanızı sağlar.

Kendinizi sevgiyi verip almaya kapatan bu duygulardan arındığınızda kalbiniz rahat bir nefes alır. Yaşamınız açılmaya, içinizdeki sevgi önce kendinizi sonra etrafınızı sarmaya başlar. Siz de sevgiyle dolmaya ve sevgiyi yaymaya başlarsınız.(Devamı için Devamını Oku'ya tıklayın.)

Her hafta farklı meditasyon tekniklerinin öğretileceği bu buluşmalar, yüksek bilinçte yaşamı hayata geçirmeyi, yeni perspektifler edinmeyi kolaylaştırma amacını güdüyor.
 
Her buluşmanın sonunda yapılacak olan sohbette, günlük hayatta zorlandığınız konuları nasıl yüksek bilinç ve farkındalıkla ele alabileceğinize ve sorularınıza yer verilecek. Buluşmadan ayrıca, katılımcıların her biri için çekilecek olan tarot kartıyla, o haftanın size özel mesajını almış olarak ayrılacaksınız.

Meditasyon buluşmaları her seviyeden katılımcıya açıktır. En geç bir gün önce kaydınızı yaptırmanız ve rahat kıyafetlerle gelmeniz rica olunur.

Her Perşembe saat 19.30’da.
Süre: 2 saat
Ücret: KDV dahil 160 TL
Rehber: Neylan Ayel

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için yeterli oksijen girişini sağlayacak pratiklerle birebir farkındalık oluşmaya, değişim hissedilmeye başlanır.

Özellikle oturarak çalışan ve sürekli seyahat eden kişilerin sürekli yorgun hissetmeleri, zaman zaman sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden en önemlisi yetersiz oksijendir. Uyku sisteminde sorun, bağışıklık sisteminde zayıflama olabilir. Tüm organların doğru ve yeterli beslenmesi, verimlilik sürelerinin artması doğru nefes kullanımıyla sağlanmaktadır.

Doğru ve rahat nefes alış-verişi, kullanımı ve teknikleriyle yaşam kalitesi artacaktır.

Bu uygulamayla, nefes-beden bütünlüğü içinde; nefesi farketme, nefesle yeniden tanışma, duyguların yön verdiği farklı nefes kullanımları ve nefesi ihtiyacımıza göre dönüştürme pratikleriyle yeni keşifler sunulmaktadır.

Çalışmada konular ve pratik içeriği;

Kasların bütüncül yapısı, bağı ve nefesin beden parçaları arasında rahat yolculuğu içinde bedeni koordinasyon içinde hareketlendirme, esnetme, uzatma, sağlıklı omurga ve duruş,

Nefese alan açma, nefes-beden ve nefes-zihin bağı,

Diyafram kası kullanımı, etkisi ve tüm kasların güçlendirilmesinin nefes alış-verişi üzerinde önemi,

Sağlıklı omurga için doğru ve etkili nefes kullanımı,

Sempatik ve parasempatik
sistem ve dengesi üzerinde nefesin etkisi; buna bağlı olarak, sakinlik, gevşeme ve düşüncelere olumlu yansıması,

Diyafram kasının timüs bezi uzerinde rolü, gülme ve pozitif enerji akışı üzerinde etkisi,

Nefes alışkanlıkları, nefes tutma ve etkisi,

Nefes alış-verişinde burun kanalları kullanımı ve önemi,

Nefes teknikleri ve nefes tekniklerini günlük yaşama taşıyabilmek için kullanımlar,

Sosyal ortamda, stresli ortamlarda, toplantı sırasında, uykudan önce, güne enerjik başlamak için farklı nefes kullanımları.

Nefes kullanımı; birçok sağlık problemlerinde olduğu gibi; kilo, bağışıklık sistemi, bedenin uyumu, panik atak ve anksiyete gibi belli başlı sorunlara karşı etkilidir.

Kimler katılabilir?

Çalışma herkese açıktır. Herhangi bir sağlık problemi ve özel bir durum varsa uygulama öncesinde eğitmene bilgilendirme yapılmalıdır.

Eğitmen: Selin Koldaş Denli

Tarih ve saat: 28 Mart 2020, saat: 15.00

Süre 1,5 saat.

Ücret: 120 TL (KDV Dahil).

Selin Koldaş Denli Kimdir? (Lütfen Devamını Oku'ya basın)

Gözlük takarak gözlerini iyileştiren var mı?

Doğal görme temellerinin ve uygulamalarının anlatılacağı Doğal Görme'ye Giriş atölyesinde katılımcılar görme kusurlarının hangi yanlış görme alışkanlıklarıyla ortaya çıktığını öğrenecek ve gözün doğasının ne tür görme biçimleri öngördüğünü deneyimleyecektir. Atölye; üç kendini iyileştirme (self-healing) tekniğinin yanısıra katılımcılara çok kolay uygulayabilecekleri imgesel araçlar sunacaktır. Koruyucu bilgiler de içermesi nedeniyle henüz hiç gözlük takmayan veya hafif görme kusurları olanlar belki yaşamları boyunca hiç gözlüğe başvuramayacak. Daha kronik görme kusurları olanlar için derinleştirme atölyeleri duyurulacaktır.

Tarih ve saat: 8 Mart 2020, saat: 11.00-14.00 arası
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi
Eğitmen: Gülay Ertekin
Atölye katılım ücreti 370 TL'dir (KDV dahil).

Not: Ücrete kitapçık ve atölyede kullanılan diğer malzemeler dahildir.

Yukarı