Tai Chi Chuan (Taijiquan), denge, esneklik, kalp-damar sağlığı ve bağışıklığı güçlendiren bir egzersizdir. Savunma sanatı ve Çigong hareketlerini yavaş, akıcı, dairesel hareketler ve rahat bir zihin ve bedenle yaptığımız için hareketli meditasyon da denir. Harvard Medical School’a göre, sağlık için yapılabilecek en iyi 5 egzersizden biridir. İnme, kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon, multiple sclerosis, Parkinson, Alzheimer ve fibromiyalji hastalarının iyileşme sürecini destekler. Düşme riski, stres ve ergen dikkat bozukluğu ve hiperaktivite semptomlarını azaltır.

Tarık Tekman, Kıbrıs ve İstanbul’da verdiği Tai Chi dizileri, el itme egzersizleri ve bir Tai Chi dizisine ek olarak felsefe, prensipler ve destekleyici egzersizler içeren Tai Chi Temelleri/ Mekaniği/ Dinamiği eğitimlerinin idealde sırayla alınmasını öneriyor ancak farklı bir sırayla öğrenmek de mümkün. Bu etkinlikler, her seviyeden katılımcıya açıktır.

TAI CHI DİNAMİĞİ

MODÜL 1/4: 19 Ekim Cumartesi 10:00-16:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul.
MODÜL 2/4: 30 Kasım Cumartesi 10:00-16:00 Koza Dönüşüm, İstanbul.
MODÜL 3/4: 18 Ocak Cumartesi 10:00-16:00 Koza Dönüşüm, İstanbul.
MODÜL 4/4: Tarih ve saat daha sonra duyurulacaktır.

Tai Chi tecrübesi olmayanlar da dahil herkes katılabilir. Ücret: Modül başına 470 TL(KDV dahil). Cumartesi Tai Chi Dinamiği’ne katılanlara Pazar günkü Çigong dersi %50 indirimli!

Kayıt için lütfen iletişime geçin: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya 0216 355 75 09.

Tai Chi Dinamiği'nin içeriği şunlardan oluşmaktadır:

Isınma Hareketleri
Yang Stili 24 Adım Tai Chi
Tai Chi’nin 10 Temeli 7-10
İkili Uygulamalar
Sekiz Brokar
Wuji, Metal, Ağaç, Su, Ateş, Toprak Duruşları Ve Güç Testleri
At Binme Duruşu
Yana Yürüyüş
Bitiş-Başlangıç Dinamiği
Kas Dinamiği
Kendi Kendine Masaj


24 Adım Yang Stili Tai Chi Hakkında

Çin Spor Komitesinin Tai Chi’yi yaygınlaştırmak ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir sağlık egzersizi oluşturmak üzere görevlendirdiği Li Tian Ji 1956 yılında 24 Adım Yang Stili Tai Chi’yi oluşturdu. Bazen Pekin formu diye de adlandırılan ve uygulaması 5-6 dakika süren bu dizi tüm dünyada en yaygın olarak çalışılan Tai Chi formudur. Yang stilinin ruhunu çok iyi yansıtır ve Tai Chi’nin birçok önemli unsurunu barındırır. Tai Chi Dinamiği eğitiminde çalıştığımız dizidir.

Yukarı