Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için yeterli oksijen girişini sağlayacak pratiklerle birebir farkındalık oluşmaya, değişim hissedilmeye başlanır.

Özellikle oturarak çalışan ve sürekli seyahat eden kişilerin sürekli yorgun hissetmeleri, zaman zaman sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden en önemlisi yetersiz oksijendir. Uyku sisteminde sorun, bağışıklık sisteminde zayıflama olabilir. Tüm organların doğru ve yeterli beslenmesi, verimlilik sürelerinin artması doğru nefes kullanımıyla sağlanmaktadır.

Doğru ve rahat nefes alış-verişi, kullanımı ve teknikleriyle yaşam kalitesi artacaktır.

Bu uygulamayla, nefes-beden bütünlüğü içinde; nefesi farketme, nefesle yeniden tanışma, duyguların yön verdiği farklı nefes kullanımları ve nefesi ihtiyacımıza göre dönüştürme pratikleriyle yeni keşifler sunulmaktadır.

Çalışmada konular ve pratik içeriği;

Kasların bütüncül yapısı, bağı ve nefesin beden parçaları arasında rahat yolculuğu içinde bedeni koordinasyon içinde hareketlendirme, esnetme, uzatma, sağlıklı omurga ve duruş,

Nefese alan açma, nefes-beden ve nefes-zihin bağı,

Diyafram kası kullanımı, etkisi ve tüm kasların güçlendirilmesinin nefes alış-verişi üzerinde önemi,

Sağlıklı omurga için doğru ve etkili nefes kullanımı,

Sempatik ve parasempatik
sistem ve dengesi üzerinde nefesin etkisi; buna bağlı olarak, sakinlik, gevşeme ve düşüncelere olumlu yansıması,

Diyafram kasının timüs bezi uzerinde rolü, gülme ve pozitif enerji akışı üzerinde etkisi,

Nefes alışkanlıkları, nefes tutma ve etkisi,

Nefes alış-verişinde burun kanalları kullanımı ve önemi,

Nefes teknikleri ve nefes tekniklerini günlük yaşama taşıyabilmek için kullanımlar,

Sosyal ortamda, stresli ortamlarda, toplantı sırasında, uykudan önce, güne enerjik başlamak için farklı nefes kullanımları.

Nefes kullanımı; birçok sağlık problemlerinde olduğu gibi; kilo, bağışıklık sistemi, bedenin uyumu, panik atak ve anksiyete gibi belli başlı sorunlara karşı etkilidir.

Kimler katılabilir?

Çalışma herkese açıktır. Herhangi bir sağlık problemi ve özel bir durum varsa uygulama öncesinde eğitmene bilgilendirme yapılmalıdır.

Eğitmen: Selin Koldaş Denli

Tarih ve saat: 28 Mart 2020, saat: 15.00

Süre 1,5 saat.

Ücret: 120 TL (KDV Dahil).

Selin Koldaş Denli Kimdir? (Lütfen Devamını Oku'ya basın)

Ekonomi lisansı üzerine Üretim Yönetimi ve Pazarlama kapsamında yüksek lisans eğitimi aldı. 12 yılı aşan kurumsal iş hayatının yanında 1986 yılında  Yıldız Alpar hocalığında  bale eğitimi aldı. 1990 yılında başladığı ve milli takımda ülkemizi temsil ettiği yelken sporuna halen devam etmektedir. Bir çok spor dalında aldığı eğitimlerin de katkısıyla beden ve zihin arasındaki bağın ve bu bağın korunmasının, güçlendirilmesinin; nefes, hareket, beden ve zihin bütünlüğünün önemine hakim biri olarak yoga felsefesi ve uygulaması ile buluşan Selin Koldaş Denli, 1998 yılından beri yoganın içinde biri olarak farklı bir çok stüdyoda uygulamalara, yurtiçinde ve yurtdışında, yabancı hocaların da farklı ders akışlarını tecrübe edebildiği workshoplara katıldı ve halen katılmaktadır. Selin Koldaş Denli anatomik açıdan ve branşlar kapsamında farklılık gösteren özel ders akışlarıyla belirli stüdyolarda ve şirket çalışanlarına yoga dersleri; profesyonel sporculara ve aynı zamanda şirket çalışanlarına özel nefes teknikleri, ofis yogası, meditasyon dersleri vermektedir.

Ders ve eğitimlerinin yanında, lisanslı bir yelkenci olarak “YOGA ON BOARD” (https://www.facebook.com/YogaOnBoard ) adı altında denizciler ve denizseverler için teknede ve karada yoga uygulamasını kapsayan projesini yürütmektedir.

Sertifika ve Diplomaları:

Nefes Koçluk Eğitimi
Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 200 saatlik Vinyasa Yoga Eğitmenlik Eğitimi
Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 150 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi
Hamile Yogası Eğitimi
Aerial Silk – Aerial Yoga

Yukarı