Gülay ErtekinDoğal Görme Eğitmeni

Gülay Ertekin 1974 yılında Yunanistan'ın İskeçe kentinde doğdu. Lisansını Türkiye'de, İ.Ü. İng. İktisat Bölümü'nde tamamladı. Üç yıllık bankacılık deneyiminin ardından işinden istifa etti ve eşi, Süha Ertekin ile tai chi chuan çalışmaya başladı. 2003 yılında katıldığı bir ‘göz egzersizleri’ atölyesinde görme yetisinin iyileşebileceğini deneyimledi ve gözlük numarası kısa sürede önemli derecede düştü. Fakat Dr. Bates öğretisinin ‘göz egzersizleri’ ile sınırlandırılamayacağını anladı; doğru/doğal görme alışkanlıklarının GÜN BOYU sürdürülmesi durumunda kalıcı iyileşmenin olacağını deneyimledi.

Doğal Görme ile 17 yıldır çalıştığı ve halen eğitmenliğini sürdürdüğü tai chi chuan arasındaki ortak noktalar çok ilham verdi. 2012 yılında, Thomas R. Quackenbush, ‘Relearning to See’ (‘Yeniden Görmeyi Öğrenmek’) kitabının yazarından doğal görmeyi geliştirme konusunda eğitmenlik sertifikası aldı ve doğal yöntemlerle görme yetisini iyileştirmek isteyenlere rehberlik ediyor.

Katılımcılar açışından değerlendirdiğinde grup derslerini daha verimli bulsa da, gerekli gördüğünde kişiye özel dersler de veriyor. Konu üstünde daha detaylı bilgi için www.dogalgorme.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı