Neylan AyelEnerji Arınma / Reiki Uzmanı

1970 yılında İstanbul'da doğdu. Ruhsal alanda gelişimi, erken yaşlarda Kundalini Yoga ve çakra sistemi ile tanışmasıyla başladı. 1990-2011 döneminde Amerika'da yaşadı ve üniversite eğitimini The University of Tampa'da tamamlayıp İletişim bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli alanlarda çalıştı. Reiki ile tanışması 1997'de Tampa'daki Road to Enlightment (Aydınlanmaya Giden Yol) adlı merkezde şifa buluşuyla oldu ve bundan çok etkinlendiği için bu konuda eğitim almaya karar verdi. Aynı dönemde merkezin kurucusu Neda Lutgen'den meditasyon, çakralar, enerji ve arınma metodları hakkında eğitim aldı.

2002'de yogaya başladı ve bundan bir sene sonra uyum içinde ve 'merkezinde' yaşama katkıda bulunmak amacıyla Energies of Enlightment'ta Reiki uzmanlık eğitimi aldı (energiesofenlightment.com). Alanında isim yapmış bir medyum ve Budist Feng Shui ustası olan Melissa Applegate'ten (www.melissaapplegate.com) 7 ayı aşkın bir süre boyunca meditasyon ve Zen felsefesi üzerine birebir dersler aldı.

Seneler boyunca katıldığı kişisel gelişimle ilgili workshopların, meditasyon gruplarının, seminer ve konferansların da birikimine büyük katkısı oldu. Bunların arasında, ünlü isimleri çatısı altında toplayan Omega Institute bünyesinde gerçekleştirilen Debbie Ford, Dr Brian Weiss, Anne Lamot seminer ve workshopları, Anthony Robbins (Unleash the Power Within - Firewalk Experience (İçindeki Gücü Serbest Bırak - Ateş Yürüyüşü Deneyimi)) workshopları ve Dalai Lama konferansı da yer almaktadır.

Şu an İstanbul'da yaşayan ve enerji arınma uzmanlığının yanı sıra profesyonel olarak çevirmenlik de yapmakta olan Neylan, 20 yıllık yurtdışı tecrübesiyle çalışmalarının tümünü arzu edildiği taktirde İngilizce de uygulayabilmektedir.

Detaylı bilgi için: www.neylanayel.com
Neylan'ın ayrıca Habertürk'te her Pazar yayınlanan yazılarından Reiki ve Derin Arınma çalışmaları ile ilgili olanlarını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:

1) Enerjinizi ve ışığınızı yükseltmenin 11yolu:

http://www.hthayat.com/yazarlar/neylan-ayel/1020103-enerjinizi-ve-isiginizi-yukseltmenin-11-yolu

2) Reiki hangi sıklıkta yapılmalı:

http://www.hthayat.com/yazarlar/neylan-ayel/1018703-reiki-hangi-siklikta-yapilmali

3) REIKI: Evrensel Yaşam Enerjisi:

http://www.hthayat.com/yazarlar/neylan-ayel/1017605-reiki-evrensel-hayat-enerjisi

4) Kötü Anılardan Uzaklaşmak Reiki ile Mümkün:

http://www.hthayat.com/yazarlar/neylan-ayel/1017769-kotu-anilardan-uzaklasmak-reiki-ile-mumkun

Yukarı