selin-koldasYoga Eğitmeni

Ekonomi lisansı üzerine Üretim Yönetimi ve Pazarlama kapsamında aldığı yüksek lisans ile 10 yılı aşan kurumsal iş hayatının yanısıra; 1986 yılında 5 senelik Yıldız Alpar hocalığında aldığı bale eğitimi ve içinde bulunduğu farklı spor dalları ardından, 1990 yılında başladığı ve milli takımda ülkemizi temsil ettiği yelken sporuna halen devam etmektedir. Bir çok spor dalında aldığı eğitimlerin de katkısıyla beden ve zihin arasındaki bağın ve bu bağın korunmasının, güçlendirilmesinin; nefes, hareket, beden ve zihin bütünlüğünün önemine hakim biri olarak yoga felsefesi ve uygulaması ile buluştu. 1998 yılından beri yoganın içinde biri olarak farklı bir çok stüdyoda uygulamalara, yabancı hocaların da farklı ders akışlarını tecrübe edebildiği workshoplara katıldı ve halen katılmaktadır.

Anatomik açıdan ve  branşlar kapsamında farklılık gösteren özel ders akışlarıyla sporculara ve aynı zamanda şirket çalışanlarına da özel dersler vermektedir. Bunun yanında hamile yogası ve Aerial Silk & Antigravity Yoga ders serilemeleri ile dersler vermektedir.

Ders ve eğitimlerinin yanında, lisanslı bir yelkenci olarak “YOGA ON BOARD” adı altında denizciler ve denizseverler için teknede ve karada yoga uygulamasını kapsayan projesini yürütmektedir. Kurumsal iş hayatını pazarlama kapsamında, reklam ve PR çalışmalarıyla danışman olarak devam ettirmektedir.

Aldığı Yoga Eğitimleri:
- Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 200 saatlik Vinyasa Yoga Eğitmenlik Eğitimi (Mey Elbi)
- Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 150 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi (Mey Elbi & Sinem Er & Naz Şarman)
- Hamile Yogası Eğitimi (Şaylan Yılmaz)
- Aerial Silk - Aerial Yoga

Yukarı