Ofis ortamında ve günlük yaşamda omurganın doğru kullanımına yönelik pratik uygulamaları içeren bu interaktif eğitim sayesinde çalışanlarınızın yaşam kalitesini arttıracaksınız. Oturuş, bilgisayar kullanımı, çanta taşıma ve benzeri ofis içi ve dışı hareketleri nasıl yaptığımızı gözden geçirerek kendimizi, bedenimizi doğru kullanmayı öğreniyoruz.

Yaşamınızın her alanında size yoğun katkısının olacağını düşündüğümüz çalışmamızın ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

KENDİMİZİ DOĞRU KULLANIYOR MUYUZ?

Yapılan beden egzersizleri, çözülmesini istediğimiz sorunları bazen daha da büyütmektedir. Beden herhangi bir kısmında zorlama olmaksızın kullanılmalıdır. Örneğin; ayakta durduğunuzda, yürürken veya otururken, kalkarken, bilgisayar kullanırken, yük taşırken, uyurken kemiklerde, bağlarda, kaslarda, eklemlerde hiçbir zorlama olmamalıdır. İç organların fonksiyonlarını en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için yeterli alan açmak, beden ağırlığını hissetmeden, stressiz yaşamayı keşfetmek için Alexander Tekniği'nden yararlanıyoruz.

Alexander Tekniği, geçmişimiz ne olursa olsun, ne iş yaparsak yapalım hepimize hitap etmektedir. Kendi sağlık problemleri üzerinde daha fazla sorumluluk almak, becerilerde hakimiyeti arttırmak bedenini daha uzun ve sağlıklı kullanmak isteyenler, sırt, boyun, baş ağrısı ve solunum güçlükleri çekenler, depresyon ve panik atak sorunu yaşayanlar, masa başı çalışanlar, sporcular, müzisyenler kısacası tüm meslek gruplarında çalışanlar için, Alexander Tekniği ile bedenimizi kullanma tarzımızı geliştirip, beden bilincimizi artırarak, kendimizi kullanma kapasitemizi artırıyoruz.

Kendimizi doğru kullanmayı biliyorsak, her türlü aktiviteyi, her yaşta hızlı, doğru ve risk almadan yapabilir ve öğrenebiliriz.

KURTULMAK SİZİN ELİNİZDE
Hareket etmeyi, zihnimize biz öğretiriz. Yanlış programlanmış zihin, yanlış kullanılan vücut ve enerji demektir. Sonuç; çökmüş omuzlar, bükülmüş bir bel, düşmüş bir baş, kambur bir sırt ve yerçekimin emrine girmiş bir vücut. Stres, bitmek bilmeyen ağrılar, solunum güçlüğü, yorgunluk ve beraberinde gelen hastalıklar.

Döngüyü değiştirin, vücut-zihin uyumunu yeniden kurun.

Alexander Tekniği, vücudumuzu yanlış kullanmamıza sebep olan hareketlerden arındırıp, doğal hareket edebilmemizi sağlayan mucize bir tekniktir.

ALEXANDER TEKNİĞİ KENDİ KENDİNİ EĞİTME METODUDUR:
Günlük aktivitelerinizdeki alışkanlıklarınızı değiştiren çok önemli, pratik ve basit bir metottur. Rahatlık, hareket özgürlüğü, denge, destek ve uyumunuzu sağlar. Yaptığınız hareketler için yeterli enerjiyi harcamayı öğrenir, dinç kalırsınız. Bir dizi egzersizden söz etmiyoruz, zihninizi ve vücudunuzu yeniden eğitmenin yolunu öğretiyoruz.

Eğitmen: Nedret Gülcan
www.nedretgulcan.com

Kurumunuza özel program ve ücretlendirme için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Yukarı