Neylan Ayel - Derin Arınma / Şifa ÇalışmasıDERİN ARINMA/ ŞİFA seanslarında Evrensel Yaşam Enerjisi'ni (Reiki) destekleyen ve zenginleştiren türlü spiritüel öğretiler harmanlanarak kişinin ihtiyaçlarına özel olarak uygulanır. Reiki enerjisiyle entegre edilerek meleklerle calışma, ses terapisi ve mor ışıkla uyumlama yöntemleri ya teker teker yoğunluklu olarak ya da bir bütünlük içinde kullanılır.

Her seansın yarattığı rahatlama ve hafifleme hissi uzun vadede köklü değişikiklere yol açan bir çözülümün ve arınma sürecinin müjdecisi ve ilk belirtileridir.

Derin Arınma Seansı'nın etkileri:

 • Duygusal yaşamınızda, iş hayatınızda, sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyerek, öz benliğinizle uyum içinde yaşamanıza yardım eder.
 • Fiziksel olarak bağışıklık sisteminizi, ruhsal olarak duygusal direncinizi güçlendirir,
 • Stresli zamanlarda sizi rahatlatır ve dengeler, hayatınızda olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olur,
 • İlişkilerinizde daha yapıcı bir tutum sergilemenize yardım eder,
 • Düşüncelerinize berraklık kazandırır ve farkındalığınızı artırır,
 • Korkularınızın üstesinden gelmenize yardım eder,
 • Size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize destek verir,
 • Uykusuzluk ve bitkinlik gibi sorunlarınızın çözülmesinde size yardım eder,
 • Sezgisel yeteneklerinizi ve sanatsal üretkenliğinizi artırır, ilham almanızı kolaylaştırır.

Çalışma hakkında detaylı bilgi:

REIKI: Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelen "Reiki" 1900’lü yılların başında Mikao Usui tarafından ortaya çıkarılmş olan çok eski bir şifa yöntemidir. Reiki´nin tarihi çok daha eskilere dayanır. Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir ve her inanca sahip insan tarafından uygulanabilir.

Çalışma esnasında Reiki ile kombine veya tek tek kullanılan terapiler;

SES TİTREŞİMİ: Kişinin sağlıklı rezonans frekansının dengesi bozulduğunda, fiziksel ve duygusal sağlığı olumsuz olarak etkilenir. Ses terapisi, ses dalgalarını kullanarak bu dengeyi sağlamayı amaçlar. İyileştirme, faydalı sesin etkilenen bölgeye gönderilmesiyle yapılır. İyileştirici ses, bir ses kaynağı ya da yankı kaseleri ve zil gibi enstrümanlar aracılığıyla üretilir. Yoğunluklu olarak mantralardan faydalanılır.

DOĞAL TAŞLARLA ÇALIŞMA: Doğal taşların yaydığı mikrodalgaların negatif enerjiyi dönüştürücü gücü bulunmaktadır. Doğal taşların titreşiminden yararlanarak yapılan Reiki seansında taşlar kişinin ihtiyaçlarına özel olarak vücudun enerji merkezlerine yerleştirilir. Gerek görülürse çalışmanın sonunda yine bazı taşlarla yapılacak meditasyonla calışma desteklenir.

RENKLERLE UYUMLAMA: Renklerin tedavi amaçlı kullanımı Mısır, Yunan ve Hint gibi kadim medeniyetlerde oldukça yaygındır. Renklerin enerji boyutunda kişi üzerinde uygulanmasıyla çakralar dengelenir. Her çakranın kendine özgü bir rengi vardır ve seans sırasında bu bolgelerde o rengin frekansı ve titreşimine yoğunlasılır. Seans sırasında yüzeye çıkan renk kişinin o dönemde üzerinde çalışması gereken enerjiyi belirlediği için seans bitiminde bu renk ya da renkler tanımlanıp, günlük hayatta pratik uygulama önerileriyle birlikte kişiye aktarılır. İhtiyaç doğrultusunda, renk solunumu yoluyla da kişiyle özel çalışma yapılabilir.

MELEKLERLE ÇALIŞMA  Bu çalışma için şifayı alan kişinin meleklerin enerjisine açık olması ve bu şifaya kendini açmaya niyet etmesi gerekmektedir. Melekler özgür irademizle yardım istemediğimiz taktirde bizlere yardım edemezler. Hayatımıza koruma, ışık, sevgi ve rehberlik getiren başmeleklerin enerjisiyle yüksek bir boyuta ulaşan seanslarda yoğunluklu olarak Şifa'nın başmeleği İsrafil (Rafael), Meryem Ana ve Başmelek Mikail'in arındırıcı ve yenileyici gücünden destek alınır. Duru görüşü açık olan kişilerin seans esnasında meleklerin varlığını hissettiği görülmüş olsa da, kişinin onları görüp görmemesi ya da hissedip hissetmemesi aldığı şifanın kalitesini ve derecesini etkilemez. Buna niyet edip açık olması yeterlidir.

MOR IŞIKLA ŞİFA: Mor ışık, bağışlama, serbest bırakma, özgürlük ve sevincin enerjisini kişinin yaşamına getirir. Mor ışıkla desteklenen enerji calışmalarında negatif enerjileri derinlemesine temizleme, içsel ve dış dünyaya değişimler getirme ve spiritüel alanda gelişmeyi hızlandırma sağlanır. Uygulayan uzmanın Mor Işık İnisiasyonu almış olması ve şifa alan kişinin de meleklere inanması ve onların aracılığıyla şifa bulmaya niyet etmesi gerekir.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

 • Seansa ne giyerek gelmeliyim?

Mümkünse rahat, pamuklu kıyafetlerle gelmenizi öneriyoruz.

 • Seans sırasında benden yapmam beklenen bir şey var mı?

Seans sırasında yapmanızı önerdiğimiz tek şey mümkün olduğunca rahatlamanız ve zihninizi durdurmanız. Yanı sıra, telefonunuzu kapalı tutmanızı rica ederiz.

 • Seans öncesinde ve sonrasında yapmam gereken bir şey var mı?

Seanstan önceki 1-1,5 saatlik zaman içerisinde ağır yemekler yemekten kaçınınız.
Seans sırasında blokajların giderilmesiyle aktive olan ve vücudunuzdan atılan toksinlerden arınmanız için enerji çalışmasından sonraki 24 saat içerisinde bol su içmeniz (günde 2 lt kadar) önerilir.

 • Tek seans yeterli mi? Kaç seans yapmak gerekli? Hangi sıkılıkta gelmek gerekiyor?

Bu noktada "gereklilik"ten çok "ihtiyaç"tan söz etmek daha anlamlı olacaktır. Seansların sayısı ve sıklığı kişinin ihtiyacına göre değişmekle beraber yaşamında ilk defa reiki seansına gelen bir kişinin arınma sürecini "bahar temizliği" analojisi ile anlatacak olursak, uzun süredir "derin temizlik" yapılmamış bir evde köşe bucak temizlik için tek bir gün yetmeyecektir. İlerleyen seanslarda çok daha kapsamlı ve etkili bir enerjik çözülme sağlanacaktır.

Seansların her biri diğerinden farklı ve kendine özgüdür, evrensel enerji ile uyumlanmak için gereken çalışma miktarı bireysel blokaj miktarına bağlıdır. Arınma gerçekleştirdikten sonra, düzenli aralıklarla çalışmanın tekrarlanması, uyumlanmanın muhafazası için tavsiye edilir.

Reiki, özellikle stresli hissettiğinizde, negatif enerji yüklendiğinizi fark ettiğinizde, dengenizi yeniden kazanma ihtiyacı duyduğunuzda her zaman başvurabileceğiniz yöntemlerden biridir.

 • Seans süresi ne kadardır? Seans süresi, 1 saattir.
Yukarı